Inka Kruszewska, Zbieracze codzienności

Zasłony prześwitują błękitnie. Nieboskłony pochylają się nad nami robiąc nas na szaro.

Zbieranie myśli staje się trudniejsze, bo pozbawione koloru. Szukam pozytywnych obrazów, pomimo zatopienia jesiennego. Powinnam odsunąć od siebie plik skojarzeń, dręczących rozważań. Wstaję i odsuwam to co jest najprostsze – zasłony. Wpada światło. Trudno po nie wyciągnąć dłonie. Pewnie jeszcze trudniej zgarnąć je tak, aby nim świecić.

Są tacy ludzie, którzy noszą je w sobie. Naturalna łuna, która wyprzedza ich, zanim się pojawią. Wnoszą wraz z nią radość i pewność wygranej. Energia ta unosi wokół nich wszystkich, którzy upadają. Tym, którzy wstali z klęczek dodaje skrzydeł. Niedowiarkom odrastają dusze, a bezdusznym otwarte serca. Dotyk ich jest gestem, który zostaje wpisany w ciało na zawsze. Czasem jest zaraźliwy i ze zdziwieniem odkrywamy, że jest w nas nieznana moc.

Źródeł jej jest niezwykle dużo. Wystarczy widzieć – a nie patrzeć, słyszeć – a nie słuchać, dotykać – a nie być dotkniętym. Znaleźć w sobie te wszystkie ważne przeżycia, które warto nieść przed siebie. Dobro podobno zwycięża, co nie zmienia faktu, że walczy z tym co złe. Najtrudniej jest zachować proporcje. Dotykać tak, aby nie zostawiać ran, zaś słuchać, aby z dźwięków budować odgłosy powodzenia, a ponad wszystko widzieć w najgorszych chwilach to co jest dla każdego jego własną drobinką szczęścia.

Przez zasłony widać świat wyraźniej, może dlatego nasze spojrzenie obdarzono rzęsami.

Tak dobrze być zbieraczem codzienności, by właśnie z niej budować świat. Z najgorszej sytuacji weź to, co jest dla ciebie najlepsze, wyprostuj się i idź przed siebie z podniesioną głową. Nie bądź sam, podziel się swoim światłem. Zostaw im nadzieję. Może odkryją w sobie własne piękno.

Wiesz, są tacy ludzie, którzy noszą je w sobie. Naturalna łuna, która wyprzedza ich, zanim się pojawią. Wnoszą wraz z nią radość i pewność wygranej.

Copyright © by Inka Kruszewska

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy “Inka Kruszewska, Zbieracze codzienności”