Przemysław Schenk, Miało być tak pięknie…

Niestety potwierdził się klasyk dotyczący gry Polaków na mundialu: pierwszy mecz otwarcia, drugi o wszystko, a trzeci o honor. Przegraliśmy 3-0 z Kolumbią i definitywnie straciliśmy szansę na wyjście z grupy, a byliśmy typowani na faworytów.

Powtórzył się scenariusz z 2002 oraz 2006 roku. Mam wrażenie, że wszyscy za bardzo napompowali balonik oczekiwań oraz trochę zachłysnęliśmy się dobrym występem na Euro2016. Przez ostatnie miesiące ciągle obserwowaliśmy naszych reprezentantów oraz trenera Nawałkę w różnych reklamach. Lewandowski skutecznie walczył z łupieżem, a był bezradny w starciach z Senegalczykami oraz z piłkarzami z Kolumbii.

Wyglądaliśmy na źle przygotowanych kondycyjnie oraz na słabych psychicznie. Szkielet zespołu nie potrafił pociągnąć gry zespołu w trudnych momentach. Jednak jesteśmy bogatsi o bezcenny materiał szkoleniowy nt. zachowań w poszczególnych sytuacjach i trzeba teraz – po mundialu  -wyciągnąć wnioski.

Na pewno będą zmiany. Paru najstarszych zawodników odejdzie jak: Piszczek Błaszczykowski czy Peszko. Uważam, że mamy młodych zawodników, którzy po mundialu powinni wchodzić do tej dorosłej kadry i być wprowadzani przez trenera Nawałkę, który powinien przedłużyć kontrakt. Osobiście uważam, że powinny  nastąpić zmiany w personaliach zawodników i wprowadzać świeżą krew. Taki zawodnicy, jak Gumny, Piotrowski, Wolski, Jóźwiak, Piątek, Niezgoda, Frankowski, czy Szymański oraz Żurkowski powinni po mundialu zostać ogrywani w dorosłej kadrze i to zaprocentuje. Doskonałym przykładem jest Góralski, który 3 lata temu dopiero debiutował w naszej lidze, a w meczu z Kolumbią zaczął w pierwszym składzie.

To jest trudny czas dla polskiej piłki, ale odpowiednie wnioski i spokojne działania powinny zaprocentować w przyszłości i wtedy możemy liczyć na wspaniałe chwile, jak  na EURO2016. Niech teraz w praktyce zostanie zastosowane znane powiedzenie: dumni po zwycięstwie, wierni po porażce.

Przemysław Schenk

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “Przemysław Schenk, Miało być tak pięknie…”