Marzena Marczyk, Miłość czy nienawiść? Która z nich rządzi światem?

Dwa uczucia tak odmienne od siebie, a tak nierozerwalnie ze sobą związane. Rządzą światem, rządzą ludźmi. Są wszechobecne. Awers i rewers naszego życia.
Kiedy kochamy, świat ma tylko jasne barwy, na niebie codziennie jest tęcza. Lubimy wszystkich ludzi, uśmiechamy się do ptaków. Miłość uskrzydla, czyni nas, zwykłych zjadaczy chleba, poetami. Wszystko jest proste, piękne, oczywiste. Wszyscy ludzie są przyjaciółmi, cieszą się wraz z nami szczęściem. Podajemy je sobie z rąk do rąk jak opłatek. Świat nie ma wad, a wszyscy wokół nas roztaczają atmosferę radości. Ta aura ogólnej słodyczy i euforii jest jednakże jak woal mgły, który zasłania brzydotę świata, ale lada wietrzyk rozwiewa go i wtedy pojawia się ta druga właśnie, która czai się jak cień, ukryta, czekająca na swoją szansę, czyli nienawiść.
Wykorzysta nawet najdrobniejsze potknięcie, ułamek sekundy zawahania, rozwinie swoje czarne skrzydła i jak kruk wzbije się w jasne niebo. Zmaże tęczę, jak nieudany dziecięcy rysunek, zgasi promienny blask oczu. Wbije w serce tysiące kolców drobniutkich i niewidocznych. Będzie karmić się bólem duszy i pić łzy cierpienia płynące po policzkach. Zrobi wszystko, by udowodnić człowiekowi, że życie to nie tylko tęczowa bajka. Pokaże mroczne zakamarki ludzkiej duszy, zdolność do czynów bezwzględnych i raniących do krwi.
Miłość i nienawiść, dwie siostry, które wiernie towarzyszą nam od narodzin do śmierci. Dozują nam swoje istnienie nierówno i niesprawiedliwie. Jednym miłość uśmiecha zawsze, płatki róż sypie pod stopy i każdego dnia wita blaskiem słońca, innym nienawiść zakłada opaskę na oczy i jak ślepcom każe mozolnie pokonywać codzienne drogi.
A może to tylko nam, ludziom tak się wydaje? Bo jak dzieci zawsze pragniemy tego, co mają inni. Ciągle nam się wydaje, że ktoś, gdzieś tam, ma lepiej. A miłość i nienawiść, obie ponadczasowe, wiedzą lepiej, co nam ofiarować.
Marzena Marczyk

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

15 komentarzy “Marzena Marczyk, Miłość czy nienawiść? Która z nich rządzi światem?”

%d bloggers like this: