Tadeusz Wojewódzki, Podły spryt przy Wielkanocnym stole

Czas Świąt Wielkanocnych, to okres spotkań z najbliższymi, także starszymi osobami. Poza tematami miłymi, których nigdy nie brak – warto poruszyć takie, które mają walor praktyczny. Świąt nie popsują, a ochronią naszych seniorów przed komplikacjami, które szykują im inni, nastawieni na biznes  -za wszelką cenę. Ostrzeżeń tego typu nigdy nie jest za wiele. Seniorzy kiedyś nas  pilnowali, ostrzegali i dzięki temu mieliśmy wolny wybór: np. włożyć nożyczki do kontaktu – lub nie. Brat akurat włożył. Nasza mama nie mogła się nadziwić jakim cudem na końcu nożyczek pojawiła się kropla metalu. Jakby nożyczki płakały…Ale tym razem chodzi o łzy seniorów. O to, żeby nie płakali….

Na starość człowiek bardziej robi się wrażliwy na świętości – nie tylko konkretne, ale jako takie – także. Jeśli więc chcesz sprzedać coś seniorom, to warto zwrócić uwagę na obecność skojarzeń tego typu – w produkcie, firmie. I to pierwszy haczyk. Drugi – to zdrowie.

Sprytny sprzedawca łączy te dwa elementy w jeden i uzyskuje przynętę, na którą złapać się mogą nawet wytrawne wygi. Seniorzy także. Szczególnie wtedy, gdy produkt adresowany do seniora ma jeden jeszcze walor: jest bezpłatny. Święty, na zdrowie i bezpłatny – to jakby senior Pana Boga za nogi chwycił. Okazja!

Gdzie tam.  Właśnie Biuro Prasowe UOKiK, z którym współpracuje FELIETOMANIA.PL- zwraca uwagę na działania Centrum Medycznego św. Franciszka (CMSF). Centrum kieruje ofertę do seniorów. Przedsiębiorca zaprasza seniora na bezpłatne badania EKG. Co dalej? ” Jak pisze do UOKiK jedna z poszkodowanych osób, polegało na badaniu palca wskazującego. Przedstawiciele spółki informują, że stan zdrowia konsumenta jest zły i proponują pakiety medyczne, które kosztują od 4 do 16 tys. zł i często oznaczają konieczność zaciągnięcia kredytu.

Seniorzy skarżą się, że zostali wprowadzeni w błąd. Wielu z nich nie wiedziało, że celem spotkania jest sprzedaż usług medycznych. Osoby, które chcą rozwiązać umowę, muszą płacić wysokie kary. Wątpliwości budzi także rzetelność przeprowadzanych w tracie pokazów badań oraz przedstawianej w ich wyniku diagnozy stanu zdrowia.

– Ostrzegamy przed zaproszeniami na bezpłatne badania, często jest to po prostu sprzedaż. Jeżeli ktokolwiek z państwa uważa, że został wprowadzony w błąd przez Centrum Medyczne św. Franciszka, proszę o kontakt z rzecznikiem konsumentów. Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające w sprawie tej spółki. Już teraz prosimy seniorów, aby byli szczególnie ostrożni – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Zawarłeś umowę z Centrum Medycznym św. Franciszka? Bezpłatną pomoc znajdziesz w: oddziałach Federacji Konsumentów, u rzecznika konsumentów w twoim mieście lub powiecie. Zadzwoń na infolinię konsumencką – 801 440 220 lub 22 290 89 16, lub napisz e-mail na adres porady@dlakonsumentow.pl.”

 Tyle oficjalny komunikat Biura Prasowego UOKiK. Warto ulec formule – podaj dalej.

Nie jest zapewne powód do snucia smętnych konkluzji na temat podłej zmiany naszych czasów. Świat jest, jaki był. Tylko podli stają się coraz sprytniejsi. I gdyby nie ten ich spryt, to kto wspomniałby o nich przy wielkanocnym stole? Nie byłoby nawet pretekstu… A tak – jest. Podły spryt przy Wielkanocnym stole. Wiedzą o nim – robimy nadal swoje…

2018 -03 -29 Tadeusz Wojewódzki

 

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarze “Tadeusz Wojewódzki, Podły spryt przy Wielkanocnym stole”